Electrum Ekiden – Pomóżmy Razem 2018!

Szanowni Państwo,
mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa szkołę do udziału w czwartej już edycji „Electrum Ekiden – Pomóżmy Razem” - charytatywnej sztafety maratońskiej. Impreza odbędzie się w dniach 9 - 10 czerwca w Białymstoku (9.06 – biegi dzieci, 10.06 – bieg główny), a miasteczko zawodów zlokalizowane będzie na stadionie lekkoatletycznym BOSiR przy ul. 11 listopada 28 w Białymstoku.
Słowo ekiden pochodzi z języka japońskiego (ekiden-kyōsō) i oznacza długodystansowy bieg sztafetowy. Biegi sztafetowe Ekiden są niezwykle popularne m.in. w: Japonii, Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie czy Stanach Zjednoczonych, a od 2015 roku również w Białymstoku, gdzie organizatorzy po raz kolejny chcą pokusić się o frekwencyjny rekord. W tym biegu jednak nie statystyki, ale konkretne efekty są najważniejsze. Od liczby startujących drużyn zależy bowiem skala wsparcia, na jakie mogą liczyć podopieczni Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.
W poprzednim roku w tym wyjątkowym wydarzeniu w obu biegach – w biegu głównym oraz biegach dzieci - pobiegło w sumie ponad 1600 uczestników. Zdaniem przedstawicieli Fundacji „Białystok Biega” oraz „Pomóż Im”, które wspólnie z Białostockim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji organizują to przedsięwzięcie jest ogromna szansa na to, by na starcie tegorocznej sztafety kolejny raz zameldowała się rekordowa liczba biegaczy. W 2015 roku podczas pierwszej edycji sztafety wystartowało 139 drużyn. Rok później było ich już 181, by w 2017 roku w biegu udział wzięło 202 ekipy. Liczymy, że w tym roku na starcie nie zabraknie również Państwa szkoły.
W załączeniu przesyłamy list polecający Prezesa Fundacji Pomóż Im, Arnolda Sobolewskiego, jednego z organizatorów biegu. Dołączamy również informację prasową na temat biegu oraz zasad udziału w tym szczytnym przedsięwzięciu. 
W przypadku jakichkolwiek pytań pozostajemy do dyspozycji.
Pozdrawiam,  
Krystyna Skrzycka

Koordynator wolontariatu i kampanii “Pola Nadziei"
Fundacja „Pomóż Im”
Onkologia i Hospicjum dla Dzieci
ul. Ciołkowskiego 88 J | 15-545 Białystok | tel. 85 6622003
KRS 0000 288 520 | NIP 542-305-57-55
Pomagamy dzieciom, dla których liczy się każdy dzień.

Log in