NASZE ROBOTY W KAZACHSTANIE!

W ostatnich dniach marca w ramach uczestnictwa w realizowanej w naszej szkole innowacji pedagogicznej Pana Jacka Cichosza "Programowanie robotów Lego innowacyjna metodą Problem-Based Learning"* dwie uczennice klasy IB, Katarzyna Rogalska i Wiktoria Wawer pod opieką p. Iwony Waszczuk wzięły udział w IV Międzynarodowym Festiwalu Robotyki, Programowania i Innowacyjnych Technologii "RoboLand 2018" w mieście Karaganda w Kazachstanie. W zawodach wzięło udział prawie 400 drużyn z całego świata.Roboty Kasi i Wiktorii reprezentowały nasze szkolne koło robotyki 3LO-Bot w kategoriach Puzzle i Sumo Grand.
Poza zmaganiami w zawodach naszej delegacji udało się zwiedzić mroźną Karagandę oraz jego kopalnię węgla, meczet i ekomuzeum.
Podczas pobytu w Kazachstanie Pani Waszczuk dodatkowo uczestniczyła w międzynarodowej konferencji dotyczącej wykorzystania nowoczesnych technologii w szkole.
Z Kazachstanu nasza delegacja przywiozła dyplom dla najlepszej zagranicznej drużyny.
Gratulujemy!!!
*Innowacja realizowana w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Pilotaż programowania"

Log in