Kącik prawny w czytelni III LO!

Na pewno wielu z Was pamięta ciekawe i niezwykle poruszające spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską, które odbyło się w III LO dnia 27 lutego 2018r. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, co grozi za popełniane przez młodzież przestępstwa oraz w jaki sposób możemy im zapobiegać.
Z ogromną przyjemnością informujemy, że i w naszej szkole powstaje "kącik prawny" (w wielu szkołach taki kącik istnieje i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów). Znajdziecie tam różne publikacje dotyczące Waszego bezpieczeństwa i Waszych praw. Do Waszej dyspozycji znajdować się również będzie specjalna skrzynka. Każdy, kto zechce podzielić się swoimi uwagami, spotrzeżeniami lub problemami istniejącymi w środowisku szkolnym, będzie mogł wrzucić do niej anonimowy liścik z opisem zaistniałej sytuacji. Nasi zaufani pedagodzy zrobią co w ich mocy, aby jak najskuteczniej rozwiązać wszelkie Wasze wątpliwości.
Każdy zainteresowany uczeń będzie miał także możliwość bliższego zapoznania się z wieloma interesującymi publikacjami. Może to właśnie w nich znajdziecie odpowiedzi na nurtujące Was pytania lub dowiecie się, jak sprostać dręczącym Was obawom. Na wypożyczenie czekają już m.in.: prawo karne, apteczka prawna, Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej, ulotka ETAPu oraz poradnik prawny "Bezpieczeństwo Młodzieży" napisany przez Annę Marię Wesołowską.
Nie czekajcie i już teraz zawitacje do czytelni. Zapraszamy gorąco!
Przewodniczący SU: Mateusz Radecki, z-ca przewodniczącego: Karolina Rutkowska, opiekun SU: p. Agata Naborczyk
Przygotowanie „kącika”: p. Katarzyna Maciejuk, Małgorzata Tomaszewska

Log in