Ogólnopolski turniej robotów RoboMeeting 2018 o Puchar Dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku

23 marca b. r. w ramach dni otwartych naszej szkoły uczniowie ze szkolnego koła robotyki (kl. Ib, IIh, IIIb) pod opieką mgr inż. Jacka Cichosza zorganizowali Ogólnopolski Turniej Robotów RoboMeeting 2018 o Puchar Dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. To działanie wpisuje się w strategię realizacji projektu MEN „Pilotaż programowania” jako jedna z aktywności zaplanowanych w innowacji pedagogicznej pana Jacka Cichosza „Programowanie robotów Lego innowacyjną metodą Problem-Based Learning”.
Nasz turniej został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty. Wzięło w nim udział ponad 30 drużyn z całej Polski. Startowały one w trzech kategoriach: Freestyle, LEGO Sumo, LEGO LineFollower. Zwycięzcami zostały następujące roboty:
  • Lego LineFollower: ProEl – „ROBOTOMANIACY z BLICHU”, ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu
  • Lego Sumo: Sługa Kopytana - Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku
  • Freestyle: VeteroBot – III Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku/Zespół Szkół Elektrycznych w Białymstoku

Rozgrywkom turniejowym towarzyszyły pokazowe potyczki robotów skonstruowanych na zajęciach robotyki prowadzonych przez pana Grzegorza Nowika. Zwyciężyła w nich drużyna Bagietos z Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej.
RoboMeeting cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jak i gości odwiedzających naszą szkołę tego dnia. Nasz turniej stworzył okazję do zaprezentowania ciekawych rozwiązań z zakresu konstruowania i programowania robotów a także do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów.
Dziękujemy firmie Transition Technologies za pełnienie roli sponsora turnieju.

 tt  logoPMB logo KOwB   logo 2.1

 

Log in