12. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA

https://www.youtube.com/watch?v=9CaymXudf4k&feature=youtu.be
12. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się od 6 do 10 grudnia 2017 roku w Białymstoku i na Podlasiu.
Festiwal jest marką samą w sobie – to największe tego typu wydarzenie w tej części Europy!
ŻUBROFFKA od ponad dekady buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem. W programie ma mądre filmy, niepowtarzalne spotkania z twórcami, warsztaty, panele dyskusyjne, energetyczne koncerty i interesujące wystawy.
W ciągu pięciu dni widzowie obejrzą łącznie prawie 300 krótkich filmów (w tym  ponad 100 konkursowych), na pokaz których wstęp będzie bezpłatny.
Filmy oceni międzynarodowe Jury, w skład którego wejdą m.in. nagrodzeni Złotą Palmą w Cannes, Qiu Yang (Chiny) i Marian Crisan (Rumunia).
Inauguracja Festiwalu - jak zawsze - zapowiada się efektownie!
Niemiecki producent Christian Löffler zagra na żywo do awangardowego dokumentu "Berlin: Symfonia wielkiego miasta" Walthera Ruttmanna. Artysta, który z powodzeniem łączy „melancholię z euforią”, zilustruje muzycznie eksperymentalny, poetycki portret metropolii, co zapowiada bardzo interesujące i  nowatorskie studium dynamiki miasta, ruchu i rytmu!
Festiwal zrealizowany z dotacji MIASTA BIAŁEGOSTOKU oraz dzięki wsparciu POLSKIEGO INSTYTUTU SZTUKI FILMOWEJ.
Organizator: BIAŁOSTOCKI OŚRODEK KULTURY – DKF „GAG”.
Więcej na:http://www.zubroffka.pl/
K. Ratasiewicz

Log in