155 „Jasnych Promyków Słońca”

25.10.2017 mieliśmy okazję gościć na terenie naszej szkoły wolontariuszki Stowarzyszenia „Jasny Promyk Słońca” - Magdalenę Annę Szczęsną i Małgorzatę Agnieszkę Ślęzak. Rozprowadzały one cegiełki w kwocie 9 zł. Uczniowie chętnie włączyli się w zbiórkę i udało się rozprowadzić 155 cegiełek. „Najlepszą klasą akcji” okazała się 2e.
Zebrane pieniądze będą przeznaczone na pokrycie kosztów turnusu rehabilitacyjnego Igora, który wymaga wielospecjalistycznej pomocy medycznej. Wyjazd na rehabilitację planowany jest do ośrodka „Zabajka” w Złotowie. Igor w 2013 roku przeszedł operację w Górnośląskim Centrum Medycznym im. prof. Leszka Gieca w Katowicach. Leczenie dziecka wymaga ogromnych nakładów finansowych, między innymi zakupu sprzętu do ćwiczeń. Wolontariuszkom pomagały uczennice z klasy 1f: Paulina Ambrożej, Kamila Maliszewska, Natalia Rutkowska i Julia Skubis.
W ubiegłym roku szkolnym również uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji „Jasnego Promyka Słońca” i pomagaliśmy Igorowi.
Wszystkim Uczniom, którzy „okazali swoje serca, by każdy nowy dzień przynosił Igorowi i jego mamie uśmiech na twarzy” - dziękujemy.
Zespół do działań charytatywnych „Trójka pomaga”
Maryla Boćkowska – koordynator akcji na terenie szkoły
Zapraszamy do galerii zdjęć: 


fot. Paulina Ambrożej, Kamila Maliszewska

Log in