Fundacja "Dr Clown"

Miło nam poinformować młodzież naszej szkoły, że działająca w III LO "Trójka Pomaga" nawiązała współpracę z Fundacją "Dr Clown". Fundacja ta realizuje program "Terapia śmiechem i zabawą" od 1999 roku. Działa ona w szpitalach, placówkach specjalnych, opiekuńczych i wychowawczych (domy dziecka, domy seniora, hospicja). W całej Polsce są 23 oddziały tej fundacji, która przynosi uśmiech chorym dzieciom, osobom niepełnosprawnym i seniorom. Fundacja ma 600 przeszkolonych wolontariuszy- kolorowo ubranych "doktorów clownów". Pod opieką fundacji jest 157 szpitali i placówek w 80 polskich miastach. Przedstawiciele z tej fundacji przeprowadzą w naszej szkole pogadanki na lekcjach wychowawczych o działalności fundacji, wolontariacie oraz przeprowadzą zbiórkę pieniężną dla podopiecznych tej fundacji - małych pacjentów Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.
Koordynatorzy szkolni Anna Siemienkowicz i Maryla Boćkowska.

Log in