Wyjazd do Białowieży w ramach projektu „Dlaczego warto chronić czynnie. Bierna i czynna ochrona przyrody w Puszczy Białowieskiej”

W dniu 20.04.2017r. (czwartek) 46 uczniów naszej szkoły z klasy 1d, 1e, 1f oraz 1g wraz z 3 opiekunami (p. Agata Naborczyk, p. Anna Siemienkowicz, p. Małgorzata Łupińska) uczestniczyło w pierwszym z czterech wyjazdów w ramach projektu edukacyjno-przyrodniczego "Dlaczego warto chronić czynnie. Bierna i czynna ochrona przyrody w Puszczy Białowieskiej".
Miejscem docelowym naszej pierwszej wycieczki była Białowieża. Pierwszym punktem programu była wizyta w lesie należącym do Nadleśnictwa Białowieża, gdzie dowiedzieliśmy się o sytuacji lasów Puszczy Białowieskiej oraz o korzyściach płynących z sadzenia nowych drzew. Na miejscu uczestniczyliśmy w akcji „1000 drzew na minutę” organizowanej przez Lasy Państwowe. W ramach akcji uczniowie wraz z opiekunami pod przewodnictwem p. Nadleśniczego z OEL „Jagiellońskie” sadzili nowe drzewa – dęby. Na zakończenie akcji każdy z uczestników otrzymał Certyfikat w podziękowaniu za udział w akcji.Drugim punktem programu były zajęcia w Ośrodku Edukacji Leśnej „Jagiellońskie” w Nadleśnictwie Białowieża. Na początku spotkania każdy z uczniów otrzymał pakiet uczestnika (torba na książki, notatnik, długopis) oraz karty pracy do samodzielnego wypełniania w trakcie zajęć. Wysłuchaliśmy ciekawej prezentacji na temat różnorodności biologicznej płazów Puszczy Białowieskiej, podczas której dowiedzieliśmy się jakie gatunki płazów występują w Puszczy na tle Polski i Europy, poznaliśmy charakterystyczne cechy biologii i ekologii płazów oraz zapoznaliśmy się z siedliskiem życia płazów. Podczas prezentacji mieliśmy również możliwość obejrzenia zdjęć płazów Puszczy Białowieskiej i wysłuchania ich odgłosów.Pierwszy wyjazd zaliczamy do niezwykle udanych. Zajęcia realizowane w ramach projektu były bardzo przydatne uczniom z klas biologiczno-chemicznych, ponieważ dały one możliwość poszerzenia wiedzy z ekologii i ochrony środowiska. Uczniowie wykazywali duże zainteresowanie tematyką zajęć oraz chętnie uczestniczyli w akcji sadzenia drzew. Z niecierpliwością więc oczekujemy kolejnego wyjazdu ...
Opiekunowie – Agata Naborczyk, Małgorzata Łupińska, Anna Siemienkowicz

Log in