Chór

Uniwersytet Medyczny w Białymstoku informacja o zmianach w rekrutacji na studia

Zmiany w rekrutacji na rok akademicki 2021/2022 na studia w UMB:
  1. Zmiana zasad przyjęć na kierunek Farmacja. O przyjęcie na ten kierunek można się ubiegać tylko z jednym przedmiotem na poziomie rozszerzonym (a nie z dwoma jak było dotychczas) – do wyboru: chemia lub biologia lub matematyka lub fizyka – próg minimalny nie niższy niż 30%.
  1. Obniżenie progu minimalnego progu z 40% na 30% z każdego z dwóch przedmiotów na poziomie rozszerzonym wymaganych na kierunkach Lekarskim i Lekarsko-Dentystycznym (obowiązkowo biologia i drugi przedmiot do wyboru: chemia lub matematyka lub fizyka).
  1. Na wszystkich pozostałych 13 kierunkach całkowite usunięcie progu minimalnego (dotychczas próg minimalny wynosił 30%, niezależnie od poziomu). Przypominamy też, że do rankingu na tych kierunkach wymagamy wyniku tylko z 1 przedmiotu (do wyboru: biologia lub chemia lub matematyka lub fizyka, w przypadku biostatystyki również informatyka, a zdrowia publicznego – WoS).
  1. Nowość w ofercie: Kosmetologia również w formie weekendowej niestacjonarnej – dotychczas zajęcia odbywały się wyłącznie w trybie dziennym stacjonarnym.
  1. Rozszerzenie (na niektórych kierunkach) uprawnień przysługujących Olimpijczykom Olimpiad: Wiedzy Ekologicznej, Statystycznej, Wiedzy o Żywieniu i Żywności oraz Konkursu Umiejętności Statystycznych – szczegóły znajdują się na stronie www.umb.edu.pl w zakładce Rekrutacja – Olimpijczycy.
    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
Oferta edukacyjna UMB (16 kierunków):
* Analityka Medyczna
* Biostatystyka nowy kierunek w ofercie!
* Dietetyka
* Higiena Stomatologiczna najnowszy kierunek w ofercie!
* Elektroradiologia
* Farmacja
* Fizjoterapia
* Kosmetologia
* Lekarski
* Lekarsko-Dentystyczny
* Logopedia z Fonoaudiologią
* Pielęgniarstwo
* Położnictwo
* Ratownictwo Medyczne
* Techniki Dentystyczne
* Zdrowie Publiczne  

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji są na stronie www.umb.edu.pl w zakładce Rekrutacja.  

Zapraszamy również do kontaktu z Biurem Promocji i Rekrutacji Uniwersytetu Medycznego
w Białymstoku: tel. 85 748 54 73, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

oraz za pośrednictwem live chata dostępnego na stronach Rekrutacji.

Log in