• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Poprzedni Następny

Stypendium Prezydenta Miasta Białegosto…

Stypendium Prezydenta Miasta Białegostokuna rok szkolny 2015/16 za wyniki i osiągnięcia w nauce Uczeń ubiegający się o stypendium powinien być przede wszystkim laureatem bądź finalistą przedmiotowego konkursu, olimpiady lub...

27-05-2015

Więcej ...
Turniej Debat Oksfordzkich „1945: koniec wojny?”

Turniej Debat Oksfordzkich „1945: koniec…

22 maja 2015 r. drużyna III LO w składzie: Paulina Sewestian, Kacper Pilisiewicz, Jędrzej Bania i Zbigniew Fiedorczuk wzięła udział w Turnieju Debat Oksfordzkich „1945: koniec wojny?” zorganizowanym w murach...

26-05-2015

Więcej ...
WYCIECZKA NAD MORZE

WYCIECZKA NAD MORZE

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas 2C, 2D, 2F, 2H i 2E wzięli udział w czterodniowej wycieczce pod opieką p. Iwony Waszczuk, p. Joanny Radziwońskiej i p. Łukasza Zdankowskiego. Zwiedziliśmy Westerplatte...

26-05-2015

Więcej ...

Warsztaty w Instytucie Biologii UwB

Klasa IIe pod opieką wychowawcy Anny Siemienkowicz w dniu 14 maja 2015 r. uczestniczyła w warsztatach w Instytucie Biologii UwB w ramach akcji Fascynujący Świat Roślin. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach...

26-05-2015

Więcej ...

Warsztaty filmowe KAMERALNEGO LATA 2015

KAMERALNE LATO 2015 zaprasza do udziału w warsztatach filmowych organizowanych podczas 8. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO w Radomiu, które odbędą się w dniach 5-11 lipca 2015 r. Od pomysłu...

22-05-2015

Więcej ...
Międzynarodowa akcja Fascynujący Świat Roślin

Międzynarodowa akcja Fascynujący Świat R…

15 maja 2015 r. uczniowie z klasy I e pod opieką pani Małgorzaty Łupińskiej uczestniczyli w warsztatach i wykładach w Instytucie Biologii UwB w ramach międzynarodowej akcji Fascynujący Świat Roślin...

22-05-2015

Więcej ...
Projekt Medycyna na Start

Projekt Medycyna na Start

W ramach współpracy z UM w Białymstoku uczniowie klasy IIe biorą udział w projekcie Medycyna na Start, realizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland oddział Białystok. Zajęcia prowadzone są przez...

22-05-2015

Więcej ...

"Moja czysta okolica" - konkur…

Prace fotograficzne będą oceniane pod względem estetyki, wartości edukacyjnej i pomysłowości. Założeniem przesłanych w formie elektronicznej prac jest ukazanie pozytywnych zmian środowiska, w którym żyjemy, uczymy się i spędzamy czas...

21-05-2015

Więcej ...
Wyniki konkursu "Matematyka w obiektywie"

Wyniki konkursu "Matematyka w obiek…

"MATEMATYKA W OBIEKTYWIE", konkurs w którym Uczniowie naszej szkoły ponownie zwycięzcami.GRATULUJEMY:Idze Parciak - absolwentce III LO za zajęcie I miejsca, za zdjęcie pt: „Paraboloida hiperboliczna”Ewie Grzywie - uczennicy klasy II H...

21-05-2015

Więcej ...
Warsztaty szycia chirurgicznego

Warsztaty szycia chirurgicznego

20 maja uczniowie klasy I h pod opieką pani Małgorzaty Łupińskiej uczestniczyli w warsztatach szycia chirurgicznego w ramach Dnia Otwartego UMB. Była to doskonała sposobność, aby przyszli studenci medycyny sprawdzili...

21-05-2015

Więcej ...

Stypendium Prezydenta Miasta Białegostok…

Stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku na rok szkolny 2015/16 w dziedzinie twórczości artystycznej Uczeń ubiegający się o stypendium powinien być przede wszystkim laureatem bądź finalistą artystycznego konkursu, turnieju, przeglądu, festiwalu lub...

20-05-2015

Więcej ...
X Papieskie Forum Młodych

X Papieskie Forum Młodych

18 maja 2015 r. nasi uczniowie: I. Chomontowska, M. Daszuta, J. Grodzka, E. Niewińska, U. Nizio (kl. IIe), N. Choruży, E. Gawinek, B. Skrzypko, K. Mielko (kl .IIf) pod opieką...

18-05-2015

Więcej ...
10th Bialystok International Medical Congress for Young Scientists

10th Bialystok International Medical Con…

W dniu 15 maja br. uczniowie naszej szkoły: Adam Bajguz i Mateusz Markiewicz (kl. IIh) uczestniczyli w 10th Bialystok International Medical Congress for Young Scientists, którego organizatorem był Uniwersytet Medyczny...

18-05-2015

Więcej ...
Udział w kweście na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi

Udział w kweście na rzecz Domowego Hospi…

W niedzielę 10 maja 2015 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w kweście, zorganizowanej przez białostocką Fundację „Pomóż Im”, na potrzeby Domowego Hospicjum dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi.Nasi wolontariusze:...

18-05-2015

Więcej ...

Konkurs prac dotyczących konstrukcji geo…

Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej i Centrum Popularyzacji Matematyki "Signum" ogłaszają konkurs prac dotyczących konstrukcji geometrycznych"Gotyckie Maswerki"Konkurs jest kierowany do WSZYSTKICH bez ograniczeń.Regulamin konkursu, karta zgłoszeniowa: informacjeSylwia Żylińska-Awruk

15-05-2015

Więcej ...
Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej – sukces naszych uczennic

Konkurs Recytatorski Poezji Rosyjskiej –…

Rosyjskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe w Polsce Zarząd w Białymstoku było organizatorem XIII Edycji  Konkursu Recytatorskiego Poezji Rosyjskiej pt. ,,Przyroda w rosyjskiej poezji”. Konkurs odbył się w Białymstoku  na Wydziale Pedagogiki i...

14-05-2015

Więcej ...
Warsztaty poświęcone okolicznościom kształtowania się Polski Ludowej w latach 1944–1945

Warsztaty poświęcone okolicznościom kszt…

12 maja 2015 r. w czytelni III LO pracownicy naukowi Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku przeprowadzili dwugodzinne warsztaty poświęcone okolicznościom kształtowania się Polski Ludowej w latach 1944–1945. Warsztaty były formą...

14-05-2015

Więcej ...
PODZIĘKOWANIA

PODZIĘKOWANIA

„Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi” Św. Jan Paweł II Prezydentowi Miasta Białegostoku oraz firmom: Budamex, Ma&Ma, PROMOTECH, Qburst, Transport-Pochodin, Dipol, SBR Bank oddział Szepietowo, Bramster  Z wielką satysfakcją składamy...

14-05-2015

Więcej ...
PROJEKT UNIWERSYTET MŁODYCH WYNALAZCÓW - WSPÓŁPRACA Z UMB

PROJEKT UNIWERSYTET MŁODYCH WYNALAZCÓW -…

Uczennice klas drugich Izabela Tarasiuk, Aleksandra Czurak i Marta Kościuk uczestniczyły w projekcie "Uniwersytet Młodych Wynalazców - Moja Przygoda z Nauką". Zajęcia odbywały się w soboty w terminie od 21...

14-05-2015

Więcej ...

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny EKO-PLA…

Miło nam poinformować, że uczennica klasy I f Karolina Bogdan, opiekun M. Łupińska zdobyła I miejsce w szkole, a uczennica klasy III i Agnieszka Ruczaj, opiekun A. Siemienkowicz zdobyła II...

11-05-2015

Więcej ...

Laureat I go stopnia Olimpiady Biologicz…

Do zawodów III go stopnia zostało dopuszczonych 91 uczniów, którzy w zawodach II go stopnia zdobyli 65 punktów i uzyskali pozytywną recenzję pracy badawczej w Komitecie Głównym Olimpiady Biologicznej. Etap...

05-05-2015

Więcej ...

Finał okręgowy XXX Olimpiady Wiedzy Ekol…

Miło jest mi poinformować, że uczeń klasy IIIi Karol Walaśkiewicz dostał się do etapu centralnego XXX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. 18 kwietnia 2015r odbył się finał okręgowy Jubileuszowej XXX Olimpiady Wiedzy...

05-05-2015

Więcej ...

Lekcja w Bibliotece Głównej Uniwersytetu…

Uczniowie klasy IIe pod opieką wychowawcy Anny Siemienkowicz uczestniczyli w lekcji bibliotecznej Biblioteki Głównej UM w Białymstoku. Biblioteka Główna mieści się w Pałacu Branickich, powstała wraz z utworzeniem uczelni w...

05-05-2015

Więcej ...

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik…

Informujemy, że znane są już wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „Alchemik". Miło nam zakomunikować, że uczeń Mateusz Zarzecki (uczeń pani dr J. Ostrowskiej) uzyskał wyróżnienie I stopnia na szczeblu krajowym. Oprócz...

05-05-2015

Więcej ...

Materiały do matury z języka polskiego

Poznajcie przykładowe sposoby interpretacji 10 filmów z Filmoteki Szkolnej zgodnie z wymaganiami opisanymi w podstawie programowej. Film jest dziełem autonomicznym, a nie jedynie kontekstem utworu literackiego i jako taki ma...

03-05-2015

Więcej ...
Piotr Wasilewski laureatem 3 miejsca w Olimpiadzie Innowacji Technicznych

Piotr Wasilewski laureatem 3 miejsca w O…

Piotr Wasilewski został laureatem okręgowym 3 miejsca w Olimpiadzie Innowacji Technicznych. Tematem jego pracy był samodzielnie wykonany smartwatch http://ckubialystok.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1073&Itemid=297 Życzymy dalszych sukcesów.Marek Dudzicz  

03-05-2015

Więcej ...
Kwesta na rzecz podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci

Kwesta na rzecz podopiecznych Białostock…

Po raz kolejny w ramach działań fundacji „POMÓŻ IM” organizowane są żonkilowe kwesty na rzecz podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Nasza szkoła od wielu lat przyłącza się do tej akcji...

03-05-2015

Więcej ...
Nagroda Dobrego Polaka 2015

Nagroda Dobrego Polaka 2015

27 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączona z wręczeniem Nagrody Dobrego Polaka.Ponad dwieście lat temu, 3 maja 1791 roku, Sejm Wielki uchwalił Konstytucję...

28-04-2015

Więcej ...
Wielki sukces naszych szkolnych poetów

Wielki sukces naszych szkolnych poetów

21 kwietnia 2015r. uczestniczyliśmy w finałach IX Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości im. Jacka Kaczmarskiego „Rytmy nieskończoności” w L LO im. Ruy Barbosy w Warszawie. Był on dla naszych uczennic wyjątkowo szczęśliwy...

28-04-2015

Więcej ...
Byliśmy w Wiedniu

Byliśmy w Wiedniu

Mieliśmy wyraźnie określony cel: po pierwsze - Opera Wiedeńska, po drugie – zobaczyć jak najwięcej. Dlatego program wyjazdu był bardzo napięty: zwiedzanie od rana do wieczora (nawet w nocy). Dzięki...

27-04-2015

Więcej ...
Współpraca z UMB

Współpraca z UMB

23 kwietnia uczniowie z klasy I e, I f i I h pod opieką pani Małgorzaty Łupińskiej uczestniczyli w warsztatach w Zakładzie Bromatologii Wydziału Farmaceutycznego UMB nt. Zafałszowań żywności. Bromatologia...

27-04-2015

Więcej ...
Zakończenie roku klas III

Zakończenie roku klas III

Dnia 24 kwietnia 2015r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich. Dyrektor Szkoły pani Małgorzata Górniak podsumowała osiągnięcia absolwentów w ciągu trzyletniego okres nauki w liceum. Po przemówieniu Dyrektora...

24-04-2015

Więcej ...
60 Ogólnopolski  Konkurs Recytatorski (eliminacje miejskie)

60 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski (e…

18 kwietnia 2015 (w sobotę) w kawiarni Fama w Białostockim Ośrodku Kultury Jury OKR wysłuchało uczestników konkursu w następujących kategoriach: Turnieju Recytatorów Młodzieży, Turnieju Recytatorów Dorosłych, Turnieju Poezji Śpiewanej. Cieszymy...

24-04-2015

Więcej ...

Konsultacje z fizyki dla maturzystów

Zapraszam maturzystów z fizyki do wspólnego rozwiązywania arkuszy maturalnyPoniedziałek: 9.10 - 9.55 oraz 13.00 - 13.45Wtorek: 9.10 - 9.55 oraz od 11.10Czwartek: 11.10 - 12.50Piątek: 13.00 - 13.45 Tomasz Białkowski

22-04-2015

Więcej ...
Gęba, pupa, łydka, czyli Gombrowicz na lekcjach polskiego

Gęba, pupa, łydka, czyli Gombrowicz na l…

Zakończył się cykl lekcji języka polskiego w kl. II g poświęcony powieści „Ferdydurke" Witolda Gombrowicza.Uczniowie dowiedzieli się, że nie ma ucieczki przed formą, jak tylko w inną formę...{gallery}2015-16/gombrowicz{/gallery}  

21-04-2015

Więcej ...

Wystartował konkurs GRAND IT TEST

Link do pierwszego testu już na profilu IT Szkoły na Facebooku - https://www.facebook.com/itszkola Szczegółowy przebieg konkursu:Terminy:Start konkursu: 20.04.2015Czas trwania I serii: 20.04.2015-03.05.2015Czas trwania II serii: 04.05.2015-17.05.2015Czas trwania III serii: 18.05.2015-31.05.2015Zakończenie:...

20-04-2015

Więcej ...

Akademia Licealisty - bezpłatne warsztat…

Na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku została uruchomiona Akademia Licealisty (AL). Głównym celem Akademii Licealisty jest wspieranie w rozwoju tzw. kompetencji miękkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Więcej na stronie Akademia...

20-04-2015

Więcej ...
XXXII Ogólnopolski Sejmik Matematyczny

XXXII Ogólnopolski Sejmik Matematyczny

Patryk Pietrowski - uczeń klasy III d został wyróżniony w XXXII Ogólnopolskim Sejmiku Matematycznym ( opiekun - p.Anna Wicińska)

20-04-2015

Więcej ...
Udział w spotkaniu autorskim z Przemysławem Dakowiczem

Udział w spotkaniu autorskim z Przemysła…

17 kwietnia 2015 r. o godz. 17.00 w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku odbyło się spotkanie autorskie z Przemysławem Dakowiczem, poetą, krytykiem literackim, historykiem literatury. W części artystycznej...

20-04-2015

Więcej ...
Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki na Wydziale Filologicznym UwB

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki na Wydz…

Serdecznie zapraszamy Uczniów i Nauczycieli z Państwa Szkoły na wybrane imprezy festiwalowe, szczegóły w załączniku.dr Anna Nosek Wykaz Imprez

20-04-2015

Więcej ...

Michał Mieszkuniec finalistą Olimpiady W…

W dniach 28-29 marca 2015r. w Jachrance k/Warszawy odbył się etap centralny XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Uczestnicy Olimpiady odpowiadali na pytanie opisowe o charakterze ogólnym nawiązujące do hasła przewodniego Olimpiady...

19-04-2015

Więcej ...
Maria Kluczyk zajęła VI miejsce w Polsce w Olimpiadzie Artystycznej z historii sztuki

Maria Kluczyk zajęła VI miejsce w Polsce…

W dniach 13-16.04.2015 r. w Warszawie odbyły się eliminacje centralne 39. Olimpiady Artystycznej z historii sztuki, do których zakwalifikowało się 77 uczniów z całej Polski. Ogromny sukces odniosła Maria Kluczyk...

18-04-2015

Więcej ...

Olimpiada Języka Rosyjskiego – sukces na…

11.04.-12.04.2015r. w Warszawie odbyły się eliminacje centralne XLVI Olimpiady Języka Rosyjskiego. Do etapu centralnego zakwalifikowało się w tym roku 51 uczestników. Olimpiada miała charakter dwustopniowy. W części pisemnej uczniowie pisali...

17-04-2015

Więcej ...
Wycieczka do Warszawy 9.04.2015r.

Wycieczka do Warszawy 9.04.2015r.

9 kwietnia 2015r. wraz z uczniami klas 0g, I c i I e oraz p. Małgorzatą Łupińską, p. Małgorzatą Tomaszewską i p. Leszkiem Jaworem wybrałyśmy się na wycieczkę do Warszawy...

17-04-2015

Więcej ...
Profesor Piotr Grzeszczuk w III LO

Profesor Piotr Grzeszczuk w III LO

Edukacja wymaga spersonalizowania dla potrzeb uczniów. Zarówno najstarsi jak i najmłodsi w całym cyklu kształcenia, na każdym jego szczeblu powinni mieć możliwość wydobycia ukrytych talentów. Pasje poznawcze w III LO...

15-04-2015

Więcej ...

Ewelina i Michał walczą o tytuł laureta …

Ewelina Bosko i Michał Wiśniewski, uczniowie klasy IIIh (opiekun - mgr Anna Wicińska) biorą udział w Powszechnym Konkursie o Indeks Politechniki Warszawskiej. Gratulujemy i życzymy sukcesów w walce o tytuł...

15-04-2015

Więcej ...
XII Edycja Konkursu Wiedzy o Rosji

XII Edycja Konkursu Wiedzy o Rosji

Rosyjskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe w Polsce Oddział w Białymstoku było organizatorem Konkursu Wiedzy o Rosji. Tegoroczna edycja dotyczyła Syberii. Część pisemna odbyła się 27.03.2015r. na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UwB, część...

15-04-2015

Więcej ...

Kacper Rzeńca laureatem VIII edycji Olim…

Kacper Rzeńca, uczeń klasy III C zdobył tytuł laureata I stopnia Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z geografii z elementami geologii, osiągając 3. wynik w kraju. Warto przypomnieć, że nie...

15-04-2015

Więcej ...
STEPHEN BĘDZIE REPREZENTOWAŁ POLSKĘ W TURCJI

STEPHEN BĘDZIE REPREZENTOWAŁ POLSKĘ W TU…

Stephen Morawski, uczeń klasy II D, jedzie do Izmiru na 78. Sesję Międzynarodową Europejskiego Parlamentu Młodzieży. Europejski Parlament Młodzieży jest niezależną, ponadpartyjną organizacją działającą od 2006 roku. EYP Poland organizuje...

10-04-2015

Więcej ...

W mediach: Kurier Poranny 8.04.2015

Uczniowie III LO jadą do Wiednia.

09-04-2015

Więcej ...

Wydarzenia

Bądź na bieżąco

Z życia szkoły