20 Jubileuszowa Nagroda Dobrego Polaka

20 kwietnia 2018 roku o godzinie 10.00 odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Dobrego Polaka tegorocznym Laureatom.20 lat temu......emerytowany nauczyciel z 40-letnim stażem pracy zawodowej, żołnierz Armii Krajowej, pan Jan Żądło...

20-04-2018

Więcej ...

Razem dla Edukacji – relacja z podsumowa…

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy realizację projektu (dla klas humanistycznych) „Razem dla Edukacji”, w dniach 10-14 kwietnia 2018 roku spotkali się, wspólnie uczyli i integrowali uczniowie i nauczyciele z polskiego Gimnazjum...

20-04-2018

Więcej ...

Kolejne indeksy na PB w rękach uczniów z…

El-Robo-Mech to konkurs zorganizowany wspólnie przez Wydział Elektryczny i Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej we współpracy z Radami Przedsiębiorców, które funkcjonują przy obu tych wydziałach. Polega na przygotowaniu pracy związanej z...

20-04-2018

Więcej ...

Wyniki Szkolnego Konkursu Gramatyki Języ…

Bardzo miło jest nam ogłosić wyniki Szkolnego Konkursu Gramatyki Języka Angielskiego ‘Master of Grammar’, który odbył się 13 kwietnia b.r. w III Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku. Zwycięzcą konkursu, z wynikiem 72%...

20-04-2018

Więcej ...

Sukces JĘDRZEJA GOSIEWSKIEGO z kl. I g …

18 IV 2018 r. w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1a w Białymstoku odbył się etap diecezjalny XXII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez „Civitas Christiana”, który to etap wygrał...

19-04-2018

Więcej ...

Medycyna na start 2017-2018

Jak co roku w ramach współpracy lll LO i UMB uczniowie klasy o profilu biologiczno-chemicznym ll g uczestniczyli w projekcie "Medycyna na start". Zajęcia prowadzone były przez Olgę Malinowską i Huberta...

19-04-2018

Więcej ...

Pomóżmy Adamowi - akcja Caritas

Dziękujemy Darczyńcom za poprzedni udzial w akcji organizowanej przez Caaritas: Potwierdzenie wpłaty: Numer zamówienia: 4296880, Sprzedający: Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą 01-685 Warszawa Łomiańska 5Kupujący: Imię i nazwisko: Gołub...

16-04-2018

Więcej ...

Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory - …

W piątek 13 kwietnia odbył się Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory w Bydgoszczy. Jest to jeden z czterech festiwali w Polsce, podczas których Młodzi Naukowcy mogą zaprezentować efekty swoich prac. W...

16-04-2018

Więcej ...

Wieeelki sukces młodych geografów z III …

Najlepsza uczelnia wyższa w kraju - Uniwesytet Warszawski zaprosiła ponad 80 szkół z całej Polski do wzięcia udziału w Jublieuszowym Konkursie Geograficznym z okazji 100-lecia geografii na Uniwersytecie Warszawskim. ...

16-04-2018

Więcej ...

NASZE ROBOTY W KAZACHSTANIE!

W ostatnich dniach marca w ramach uczestnictwa w realizowanej w naszej szkole innowacji pedagogicznej Pana Jacka Cichosza "Programowanie robotów Lego innowacyjna metodą Problem-Based Learning"* dwie uczennice klasy IB, Katarzyna Rogalska...

13-04-2018

Więcej ...

Weronika Śniecińska finalistką XLIV Olim…

W dniach 6-9.04.2018r. w Gdańsku odbyły się eliminacje centralne XLIV Olimpiady Historycznej. Miło nam poinformować, że uczennica klasy II a Weronika Śniecińska uzyskała tytuł finalistki etapu centralnego Olimpiady. Zdobyty tytuł...

11-04-2018

Więcej ...

IV Podlaska Olimpiada Wiedzy Biologiczne…

24 marca (sobota) 2018 r. w Instytucie Biologii UwB odbył się II etap (test wiedzy) IV edycji Podlaskiej Olimpiady Wiedzy Biologicznej, w której startowało sześcioro uczniów naszej szkoły (uczniowie p...

11-04-2018

Więcej ...

Sukces naszych uczniów. Dwa razy na podi…

28.03.2018 na Lodowisku Miejskim w Białymstoku odbyła się Licealiada w Łyżwiarstwie Szybkim dziewcząt i chłopców. Pierwsze do startu przystąpiły dziewczęta. Nasza drużyna po biegu półfinałowym (4 okrążenia), awansowała do finału...

04-04-2018

Więcej ...

SYLWIA MOCZULSKA ZDOBYŁA WYRÓŻNIENIE AKT…

Dnia 22.03.2018 r. nasz szkolny teatr „Pod Wiecznie Zielonym Jaworem” wystąpił w Młodzieżowym Domu Kultury ze spektaklem pt. „Popsologiczne wariacje stolikowe”. Znalazł się wśród dziewięciu konkurujących o nagrody i wyróżnienia.W...

28-03-2018

Więcej ...

Dzień Otwarty w naszej szkole – 23 marca…

23 marca 2018 r. tłumy gimnazjalistów odwiedziły nasze liceum podczas Dnia Otwartego. Na gości czekały liczne niespodzianki i atrakcje. Już od wczesnych godzin rannych gimnazjaliści mogli wziąć udział w Ogólnopolskim...

28-03-2018

Więcej ...

Kącik prawny w czytelni III LO!

Na pewno wielu z Was pamięta ciekawe i niezwykle poruszające spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską, które odbyło się w III LO dnia 27 lutego 2018r. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się...

27-03-2018

Więcej ...

Ogólnopolski turniej robotów RoboMeeting…

23 marca b. r. w ramach dni otwartych naszej szkoły uczniowie ze szkolnego koła robotyki (kl. Ib, IIh, IIIb) pod opieką mgr inż. Jacka Cichosza zorganizowali Ogólnopolski Turniej Robotów RoboMeeting...

27-03-2018

Więcej ...

Międzyszkolny Chór Żeński przy III LO na…

W dniu 24 marca 2018 roku Międzyszkolny Chór Żeński przy III Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku pod dyrekcją Anny Olszewskiej uczestniczył w II Ogólnopolskim Konkursie Chórów Szkół Ponadpodstawowych...

26-03-2018

Więcej ...

Warsztaty na Wydziale Farmaceutycznym w …

17 marca 2018 r. (sobota) uczniowie klasy I e, I f i I g pod opieką p. M. Łupińskiej, p. G. Kudelskiej–Pasławskiej, p. A. Siemienkowicz uczestniczyli w warsztatach i pokazach w...

23-03-2018

Więcej ...

Konsultacje rodziców z nauczycielami i s…

We czwartek 22.03.2018r. w godz. 16.30 - 17.15 (mała sala gimnastyczna na I piętrze) odbyło się spotkanie dla Rodziców dotyczące rozpoznawania zagrożeń i zapobiegania niebezpiecznym zachowaniom młodzieży. Spotkanie poprowadzi pracownik...

22-03-2018

Więcej ...

Ogólnopolski konkurs plastyczny ŚWIAT OC…

Tegoroczna edycja, odbywa się pod hasłem RATUJEMY KLIMAT .Konkurs organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska i Pocztę Polską, to jedyna okazja do samodzielnego zaprojektowania znaczków! Celem konkursu jest stworzenie projektów...

22-03-2018

Więcej ...

Szanowni Państwo absolwenci III LO laure…

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł IIDyrektor, Rada Pedagogiczna...

22-03-2018

Więcej ...

APEL O POMOC DO WSZYSTKICH LUDZI „WIELKI…

Nasza córeczka Agatka ma porażenie mózgowe, torbielkę na móżdżku oraz padaczkę. Nie potrafi mówić, chociaż bardzo chciałaby. Jest alergikiem, ma refluks żołądkowy III stopnia i wymaga specjalnej diety. Lekarze podejrzewają...

22-03-2018

Więcej ...

Współpraca z Fundacją "Zdążyć z Pom…

Szanowni Państwo,Pan Irek Wesołowski tatą 7-letniego chłopca chorego na autyzm wraz z Fundacją Dzieciom Zdążyć z Pomocą przeprowadzili zbiórkę publiczną.Kwesta do puszek ODBYŁA SIĘ DN. 16.03.2018 r. na terenie Galerii Handlowej...

22-03-2018

Więcej ...

Wycieczka do Warszawy: ku historii i szt…

Dnia 15.03.2018 szkolny teatr Pod Wiecznie Zielonym Jaworem, kl. I D wraz opiekunami : profesorem Leszkiem Jaworem, Beatą Żamojdą i pedagogiem Bożeną Bogoiło odwiedzili stolicę. Wraz z przewodnikami przemierzyliśmy bogatą...

19-03-2018

Więcej ...

Wielkanoc z PCK

22 marca (czwartek) 2018 r. na czwartej godzinie lekcyjnej zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy w ramach akcji Wielkanoc z PCK prowadzonej przez Oddział Rejonowy PCK w Białymstoku. Środki zebrane podczas kwesty zostaną przeznaczone...

19-03-2018

Więcej ...

Każdy może się podzielić tym, co posiada

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do zorganizowania pomocy finansowej w kwocie 250 zł ( pieniądze zebrała kl. I D za które zakupiono niezbędne rzeczy wielodzietnej rodzinie), a także dziękujemy...

19-03-2018

Więcej ...

Uczniowie klasy I e na warsztatach w Ins…

15 marca uczniowie klasy I e pod opieką wychowawczyni p. Małgorzaty Łupińskiej uczestniczyli w zajęciach w ramach Dni Otwartych Instytutu Biologii UwB. Jedna grupa brała udział w warsztatach pt. „Poznajemy...

16-03-2018

Więcej ...

Szkolny Konkurs Gramatyki Języka Angiels…

Jeżeli gramatyka języka angielskiego nie jest Ci obca; jeżeli Twoją pasją są ćwiczenia gramatyczne, a w wolnych chwilach uwielbiasz rozwiązywać testy gramatyczne; jeżeli potrafisz odpowiedzieć na pytanie ‘To be, or...

16-03-2018

Więcej ...

Przygotowujemy się do ŚWIĄT WIELKANOCNYC…

Młodzież z kl. IB, IIIB, ID, IID dn. 09.03.2018 r. pod opieką B. Gołub uczestniczyła w sklepie PSS "WARS" w Białymstoku w akcji Caritas "Zbiórka ŻYWNOŚĆ"Beata Gołub

15-03-2018

Więcej ...

Wyjście na spektakl „La petite fille aux…

9 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły: Karol Czerwiec(2a), Patryk Kosior(2d), Kamila Kozłowska (2c), Klaudia Łubko(2e), Alicja Makarec (2e), Natalia Mielech(2a), Julia Mieńko (2e) pod opieką p. Małgorzaty Tomaszewskiej obejrzeli...

15-03-2018

Więcej ...

Koncert "Muzyczne barwy patriotyzmu…

{gallery}koncert-12-03-2018{/gallery}To był wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych!!! 12 marca 2018 roku odbyło się prawykonanie nowo powstałego utworu „Pięć spojrzeń na Niepodległą” Michała Malca do słów poetów polskich: Juliusza Słowackiego, Stefana Witwickiego...

13-03-2018

Więcej ...

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematycz…

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny odbył się 15 marca (czwartek) o godz. 9.00 (75 minut)Kangur MatematycznyM. Magusiewicz  

09-03-2018

Więcej ...

III LO otrzymało odznakę „Dobrze ZaPROJE…

Dzięki udziałowi w konkursie „Projekt z klasą” nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem...

09-03-2018

Więcej ...

Anim@kcja w Białymstoku

Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku zaprasza do udziału w II Festiwalu Filmów Dzieci i Młodzieży "Anim@kcja" 2018.Na stronie konkursu www.animakcja.mdk.bialystok.pl znajdziecie nowe informacje i nagrodzone prace z poprzednich edycji. Formularz...

09-03-2018

Więcej ...

III LO na forum szkół ponadgimnazjalnych

6 marca 2018 r. uczniowie III LO pod opieka p. Kamila Zakrzewskiego prezentowali ofertę naszej szkoły w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jasionówce. 8 marca uczniowie pod opieką p. Piotra Półtoraka brali...

08-03-2018

Więcej ...

Muzyczne barwy patriotyzmu

12 marca 2018 roku (poniedziałek) o godz. 12.00 w Auli Magna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku w Pałacu Branickich odbędzie się Koncert w ramach Miejskich Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Przez Polskę...

07-03-2018

Więcej ...

W stronę dojrzałości – warsztaty dla mło…

Nasza szkoła zgłosiła się do programu "W stronę dojrzałości" realizowanego w formie warsztatów dla młodzieży. Zajęcia prowadzone w ramach warsztatów dotyczą zdrowia prokreacyjnego. Powstały w wyniku realizacji zadania zleconego przez...

05-03-2018

Więcej ...

Kwiatowe fantazje w ramach projektu Seni…

 22 lutego uczennice z klasy I e po raz kolejny uczestniczyły w warsztatach w ramach projektu SeniorON. Tym razem spotkanie było poświęcone kwiatowym fantazjom. Prowadziła je pani Joanna Tylicka. Florystyka...

05-03-2018

Więcej ...

Spotkanie z Sędzią Anną Marią Wesołowską

27 lutego 2018 r. młodzież i nauczyciele III Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku mieli przyjemność spotkać się z Sędzią Anną Marią Wesołowską.Anna Maria Wesołowska jest absolwentką Wydziału Prawa...

28-02-2018

Więcej ...

El-Robo-Mech - 4 zespoły z 3LO w finale

El-Robo-Mech jest konkursem w którym uczniowie muszą zaprezentować projekt związany z mechaniką i budową maszyn, automatyką i robotyką, mechatroniką, automatyką i robotyką, informatyką stosowaną, elektrotechniką lub elektroniką. Do wygrania są...

27-02-2018

Więcej ...

Młodzi bepieczni na drodze

W dn. 26-27.02.2018 r. realizowany był w naszej szkole projekt: „Młodzi bezpieczni na drodze”. Pomysłodawcami projektu są przedstawiciele WORD w Białymstoku, działający wspólnie z Zarządem Okręgowym Polskiego Związku Motorowego w...

27-02-2018

Więcej ...

Wizyta w Gimnazjum Sióstr Misjonarek Św…

Tradycyjnie pod koniec lutego w Gimnazjum Sióstr Misjonarek Św. Rodziny im. Bł. B. Lament w Białymstoku odbywają się debaty „STO PYTAŃ DO…?”, na którą zapraszani są przedstawiciele czołowych liceów białostockich...

27-02-2018

Więcej ...

Gżegżółka Madzia...

Magdalena Przystupa z klasy 3c, uczennica prof. Maryli Boćkowskiej, będzie reprezentowała naszą szkołę na XIX Podlaskich  Mistrzostwach  w Ortografii. Odbędą się one 21. marca 2018 roku  w V Liceum Ogólnokształcącym im...

27-02-2018

Więcej ...

Wycieczka klasy Ie

23 lutego uczniowie klasy I e pod opieką wychowawczyni p. M. Łupińskiej i pedagoga p. B. Bogojło udali się na wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem programu były warsztaty pt. „...

27-02-2018

Więcej ...

II Festiwal Filmów Dzieci i Młodzieży …

Młodziezowy Dom Kultury w Białymstoku zaprasza do udziału w II Festiwalu Filmów Dzieci i Młodzieży "Anim@kcja" 2018. W części konkursowej MDK zaprasza do nadsyłania animacji i filmów dokumentalnych. Strona konkursu:...

27-02-2018

Więcej ...

Białystok Mode United Nations 2018

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w drugiej edycji konferencji Białystok Model United Nations, która odbędzie się w dniach 23-25.03.2018 roku. Opłata rejestracyjna wynosi 35 euro/145 PLN za...

27-02-2018

Więcej ...

Stypendia Marszałka Województwa Podlaski…

22 lutego 2018 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku odbyła się uroczysta gala wręczenia aktów stypendialnych stypendiów Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej. Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał...

23-02-2018

Więcej ...

Co poeta miał na myśli ?

Niektórzy -  czyli nie wszyscy.  Nawet nie większość wszystkich ale mniejszość.  Nie licząc szkół, gdzie się musi,  i samych poetów,  będzie tych osób chyba dwie na tysiąc.  Wisława Szymborska („Niektórzy...

23-02-2018

Więcej ...

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego 2018 r. w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego nasi uczniowie mieli możliwość wysłuchania ciekawych wykładów prof. Jolanty Sztachelskiej i prof. Dariusza Kuleszy z Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu...

23-02-2018

Więcej ...

Log in